Artur Pietraszewski

Ekspert rynku nieruchomości

Strategia

Moja strategia to „PRACA W RYTMIE RYNKU”. Przez ponad 25 lat pracy na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych zdobyłem unikalne doświadczenie w międzynarodowych i polskich strukturach funduszowych, deweloperskich i doradczych. Aby skutecznie inwestować w sektorze nieruchomości trzeba słuchać, analizować i podejmować właściwe decyzje. Rynek podlega nieustającym zmianom będącym zarówno efektem cykli inwestycyjnych jak i różnorodnych zjawisk zachodzących  w otoczeniu biznesowym.  Otwierając się na nowe wyzwania i możliwości warto patrzeć na rytm rynku i wyciągać wnioski z przeszłości. 

Inwestor

Bezpośrednio angażuję się w rozwojowe projekty deweloperskie w segmencie mieszkaniowym, condo i PRS. Wspieram też właścicieli nieruchomości i deweloperów w pozyskiwaniu finansowania funduszowego, bankowego i prywatnego. Zbudowanie właściwej struktury finansowej przedsięwzięcia deweloperskiego to obok właściwego zdefiniowania produktu  klucz do przyszłego sukcesu.  Współpraca z profesjonalisty to także element budowy wiarygodności przedsięwzięcia w oczach instytucji finansowych. To gwarancja eliminacji typowych błędów i wsparcie w podejmowaniu trafnych decyzji rynkowych. 

Fee Developer

Od lat kompleksowo przygotowuję i zarządzam projektami deweloperskimi na zlecenie. Moja usługa obejmuje wszystkie fazy procesu inwestycyjnego, od  akwizycji odpowiedniej nieruchomości przez zdefiniowanie, przygotowanie projektu oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń, przez wybór modelu realizacji, kontraktację aż po obsługę procesu sprzedaży i finalnego użytkownika. Jako „fee developer” służę wiedzą i osobistym wsparciem osobom i podmiotom, które chcą być pasywnymi inwestorami na rynku nieruchomości. Z sukcesem przygotowałem i przeprowadziłem szereg przedsięwzięć deweloperskich na terenie całej Polski. Znam specyfikę zarówno głównych rynków, jak i uwarunkowania towarzyszące realizacjom na rynkach lokalnych oraz projektom realizowanym w resortach wakacyjnych. 

Sprzedaż i marketing

Sukces przedsięwzięcia deweloperskiego mierzy się skutecznością sprzedaży. Dlatego też bezpośrednio angażuję się w przygotowanie i wdrożenie skutecznych strategii sprzedaży i komunikacji marketingowej z rynkiem i nabywcami. Na zasadach „interim management” dostarczam niezbędne narzędzia wsparcia, ludzi i know-how. Buduję , szkolę i motywuję zespoły sprzedażowe oraz zapewniam strategiczne doradztwo w fazie komercjalizacji i obsługi posprzedażowej.  Prowadząc zespół i nabywców przez cały okres zaangażowania w projekt deweloperski wychodzę poza typowy zakres usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.  Obsługuję zarówno sprzedaż do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Dysponuję zapleczem i bazami pozwalającymi prowadzić skuteczną sprzedaż do rozproszonych po całej Polsce grup nabywców, co jest szczególnie ważne w projektach wakacyjnych i condo. 

Doradca rynkowy

Analizy typu high-best-use,  tworzenie raportów w procesach  due diligence, udział w transakcjach M&A to istotna część mojej rynkowej aktywności. Posiadam unikalne doświadczenie w zarządzaniu procesem deweloperskim w okresach rynkowych kryzysów oraz prowadzeniu projektów w warunkach utraty płynności finansowej spółek. Z doświadczenia wiem, że właściwe określenie celów i narzędzi pozwala zrealizować przedsięwzięcie deweloperskie nawet w niesprzyjających okolicznościach. Od lat wspieram platformy wiedzy i wymiany informacji o rynku nieruchomości. Jestem autorem licznych, cenionych raportów rynkowych i komentarzy. Swoją wiedzę adresuję nie tylko do profesjonalistów, ale też do osób zaczynających swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Odpowiadam za program merytoryczny kilku istotnych rynkowych konferencji i wydarzeń branżowych. „Praca w rytmie rynku” zobowiązuje do dzielenia się wiedzą i budowania rynkowych standardów.